لوگو دکتر زخم
Search
Close this search box.
اوزون تراپی

اوزون تراپی زخم بهترین روش درمانی برای زخم

آیا می دانید که با استفاده از اوزون تراپی می توانید زخم های دیابتی را درمان کرده و از قطع عضو جلوگیری کنید؟ توجه داشته باشید که این روش در واقع کاملا جدید بوده و برای درمان زخم پای دیابتی گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود چرا که می توان به میزان قند خون را در افراد کنترل کرد.

اوزون تراپی زخم

ویژگی های اوزون تراپی زخم

از مهم ترین ویژگی های بارزی که این مولکول برای زخم می تواند به همراه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گند زدایی و ضد عفونی کننده
 • میکروب کشی
 • بازدارندگی رشد ویروسی
 • تحریک جریان خون
 • افزایش میزان اکسیژن در سلول ها
 • تسریع روند بازسازی و بهبودی زخم
 • تقویت فعالیت سیستم ایمنی و دفاعی بدن
 • بهبودی و ترمیم زخم های دیابتی
 • افزایش انرژی سلولی

اوزون تراپی در درمان چه نوع بیماری هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

این موضوع یکی از شایع ترین سوالات افراد محسوب می شود از جمله بیماری هایی که به وسلیه اوزون تراپی قابل درمان هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اوزون تراپی در درمان زخم بستر

زخم بستر در واقع نوعی زخم دردناک است که به دلیل وارد شدن فشار به قسمتی از بدن و کاهش خونرسانی در آن نقطه ایجاد می شود. توجه داشته باشید که یکی از انواع روش های درمان زخم بستر در واقع اوزون تراپی است که می تواند کمک شایانی به بهبود زخم کند.

اوزون تراپی برای زخم پای دیابتی

زخم پای دیابتی هم از دیگر بیماری های قابل درمان به وسلیه اوزون تراپی می باشد، توجه داشته باشید که ترمیم زخم ها در این افراد به نسبت طولانی تر خواهد بود از همین ور با استفاده از اوزون تراپی می توان به تقویت سیستم ایمنی کمک کرد انجام این کار می تواند قسمت های آسیب دیده را هر چه سریع تر درمان کند.

عللاوه بر تمامی موارد گفته شده استفاده از این روش درمانی برای درمان بیماری های زیر نیز موثر است.

 • در درمان آرتروز مفاصل ( آرتروز شانه، انگشتان دست و زانو) که خیلی شدید هم نیستند.
 • در درمان التهاب بافت نرم ( آسیب دیدگی تاندونی، آسیب های عضلانی، تنگی کانال مچ دست و …)
 • درمان بیماری هایی از جمله ام اس (MS) و کولیت روده
 • درمان سرطان
 • تکنیک کمکی در درمان بیماری ایدز ( کمک به سیستم دفاعی بدن افراد مبتلا به ایدز )

این روش درمانی سبب ایجاد تحولی شگرفت در درمان زخم های دیابتی شده است، بطوری که با انجام این تکنیک درمانی، کمک می کند تا فرد اعضای بدن خود را به دلیل داشتن زخم از دست ندهد.

انواع روش های اوزون تراپی

به منظور اوزون تراپی زخم روش های مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

📌 1- اوزون تراپی به روش موضعی که روش انجام آن به این صورت است که زخم درون پوششی حاوی گاز اوزون قرار گرفته می شود تا تزریق اوزون را بتوان در چند مرحله انجام داد.

📌 2- ششستشو زخم با گاز حاوی اوزون از دیگر روش های درمان محسوب می شود.

📌 3- روش اتوهموتراپی که که لازم است تا مقدار مشخصی از بیمار خون گرفته و آن را در محیطی که حاوی گاز اوزون است مجدد تزریق کنند در نهایت بعد از اینکه این دو ماده با هم ترکیب شدند لازم است تا مجدد به شخص تزریق شود. از مهم ترین مزایای که این روش به همراه دارد می توان به اکسیژن رسانی به محل زخم و تسریع روند بهبودی اشاره کرد.

نحوه ی عملکرد اوزون تراپی

توجه داشته باشید که اوزون تراپی، در جهت از بین بردن میکروب ها، باکتری ها و قارچ ها، بسته به نوع عوامل بیماری زای موجود در زخم (نوع مقاوم و یا نوع غیرمقاوم) وارد عمل می شود و سعی در برطرف سازی آن ها می کند.

معمولا طی 20 تا 30 دقیقه بعد از وارد شدن اوزون به بدن فرد، عوامل بیگانه و بیماری زا با غلظت متناسب اوزون، ازبین می روند. این میکروب زدایی سبب تسریع روند بهبودی زخم می شود.

توصیه می شود تا افراد دیابتی به جهت جلوگیری از تشدید عوارض ناشی از زخم های خود و درمان آن ها حتما به بهترین کلینیک درمان زخم کنند تا با روش های نوین و تجهیزات پیشرفته اقدامات لازم جهت برطرف کردن عوارض موجود انجام داده شود.

سوالات متداول

کلام آخر

طبق بررسی های انجام شده اوزون تراپی زخم در واقع از موثر ترین روش های درمان انواع زخم به ویژه زخم پای دیابتی و زخم بستر است که از طریق آن می توان در مدت زمان بسیار کم نتیجه بسیار مطلوبی را نیز دریافت کرد. توجه داشته باشید که این روش درمانی در مقایسه با سایر روش های از هزینه به نسبت کمتر برخوردار است از همه مهم تر جای آن به هیچ عنوان برروی پوست باقی نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط