لوگو دکتر زخم
Search
Close this search box.
درمان زخم واسکولیتی و برگر

درمان زخم واسکولیتی و برگر

درمان زخم واسکولیتی و برگر

با توجه به عوارض ناگوار ناشی از بیماری های عروقی ، درمان زخم واسکولیتی و برگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آیا با علائم بیماری واسکولیت و برگر آشنا هستید؟

از درمان زخم واسکولیتی و برگر چه می دانید؟

در این مقاله سعی داریم تا اطلاعاتی درباب زخم واسکولیتی و برگر ، عوارض ناشی از این زخم ها و راه های درمانی آن ، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 دکتر زخم  به صورت فوق تخصصی با تکیه بر دانش نوین درمان انواع زخم و استفاده از متخصصین مختلف درحوزه های درمانی ، آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

به منظور برقراری ارتباط با دکتر زخم از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس:   ۲۲۰۷۳۱۲۵ ۰۲۱   /   ۵۲۴۸۰۲۴۰۹۳۹    و  صفحه اینستاگرام

واسکولیت

از چه به بیماری هایی که سبب التهاب عروق خونی می شوند، واسکولیت اطلاق می شود. این بیماری می تواند سیستم عروقی بدن را تحت تاثیر قرار دهد. در اثر این بیماری ساختار عروقی دچار تغییراتی اعم از : باریک و یا ضخیم شدن دیواره ، ضعیف شدن و ایجاد زخم، می شوند.

بیماری واسکولیت می تواند در صورت های مختلفی مانند : کوتاه مدت یا مزمن و بلند مدت ایجاد گردد. اندام هایی که به اندازه ی کافی مواد مغذی و اکسیژن دریافت نمی کنند، بیشتر دچار آسیب می شوند که با تشدید این بیماری ، امکان مرگ بافت درگیر این بیماری ، وجود دارد.

زخم های واسکولیت و برگر ، انواع متنوع و مختلفی را دربرمی گیرد.

با افزایش التهاب و تغییرات عروقی، دیواره های عروقی ضخیم و معبر عبور خون و مواد مغذی آن، باریک تر می شود، به دنبال این امر خونرسانی به بافت و تغذیه ی آن نیز مختل می گردد. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عوارض بیماری های عروقی و درمان آن ها ، به مقاله ی درمان زخم عروقی مراجعه کنید.

اگر خونرسانی به بافت کم شود، اکسیژن و مواد غذایی کمی در اختیار بافت قرار می گیرد که این امر سبب ایجاد عوارض نامطلوبی در بافت مورد نظر می شود.

درمان زخم واسکولیتی و برگر
درمان زخم واسکولیتی و برگر

در درمان زخم واسکولیت و برگر ، این نکته حائز اهمیت می باشد که زخم در کدام ارگان از بدن ، ایجاد شده است و در چه مرحله ای قرار دارد.

علائم بیماری واسکولیت

  • تب
  • خستگی
  • کاهش اشتها و از دست دادن وزن
  • درد عضلانی
  • بی حسی و ضعف

بیماری برگر

بیماری ای به نام برگر سبب تاثیر بر عروق خونی در ناحیه ی سینه و پا می شود. به دنبال این بیماری ، عروق خونی دچار صدمه می شوند و با مسدود شدن جریان خون در این عروق ، ترومبو ایجاد می شود. یکی از علل شایع در ایجاد بیماری برگر ، استعمال مداوم دخانیات می باشد.

علائم بیماری برگر

  • لمس شدن اندام ها
  • سوزش در اندام ها
  • زخم های پوستی
  • درد در مناطق درگیر شده توسط این بیماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط